Príprava nehnuteľnosti na predaj

Príprava nehnuteľnosti na predaj

Zariadená a obývaná nehnuteľnosť

Najčastejšie sa predávajú nehnuteľnosti, ktoré sú obývané majiteľom alebo sú prenajaté. V takomto prípade je vhodné ak sa aj majiteľ pripraví na nábor, pretože maklér bude fotiť jeho nehnuteľnosť alebo bude robiť video. Pred obhliadkou s klientom je to podobné. Záujemca o kúpu musí mať dobrý dojem z videného. Pocit priestrannosti, vzdušnosti, čistoty a poriadku.

  • nábytok zmenšuje priestor
  • osobné veci sú osobné, preto na nich netreba zbytočne upozorňovať
  • nie je potrebné aby záujemca vedel koľko ľudí žije v domácnosti
  • stopy po domácich miláčikoch tiež niekomu nepridajú na dobrom pocite
  • pocit čistoty z kuchyne, kúpeľne a WC je tiež dôležitý
  • presvetlite nehnuteľnosť

Byt musí vyzerať lákavo. Záujemcovi začne pracovať fantázia, preto je dôležitý prvý ale aj následný dojem, aby vám neušiel skôr ako skončí obhliadka. Naopak musí ho zaujať aby začal uvažovať o svojich predstavách v tomto byte. Maklér by sa nemal báť povedať majiteľovi čo je nevhodné a čo by bolo radšej vhodné odložiť aby to pri obhliadkach nerušilo pozornosť záujemcu. Treba zabrániť tomu aby bola nehnuteľnosť zaplnená. Počas predaja sa možno bude musieť majiteľ prispôsobiť tomuto režimu a minimalizovať svoje potreby a niektoré veci odpratať. Znie to hrozne ale splní to svoj účel.

Nezariadená nehnuteľnosť

Najjednoduchšie je prezentovať nezariadenú a neobývanú nehnuteľnosť. Takto si vie záujemca lepšie predstaviť rozloženie nábytku, zmenu dispozície a pod. V tomto prípade je vhodný Home staging alebo vizualizácia. Stojí to peniaze, no táto investícia sa môže oplatiť.

Nezabudnite:

Predáva prvý dojem!!! To platí aj o prezentovaní nehnuteľnosti, profesionalite a znalosti makléra. Ľudia si vytvoria prvý dojem, ktorého sa len ťažko zbavia. Aj pri následnom fotení je dôležité aby už z fotiek bol vyvolaný záujem o danú nehnuteľnosť. Nakoniec text a fotografia bude to prvé čo budúceho vlastníka ako prvé osloví z inzercie. Ako som vyššie uviedol, nehnuteľnosť pred prezentáciou je potrebné dať do poriadku. Ľudia dajú na prvý dojem. Preto musia na nehnuteľnosť dostať „chuť“ už fotiek alebo videa.


Miro PINTE

Váš realitný maklér

Pridaj komentár