Zveriť (veriť) alebo nezveriť (neveriť)…

Zveriť (veriť) alebo nezveriť (neveriť)…

Predávate alebo kupujete nehnuteľnosť a neviete sa rozhodnúť či zveriť predaj realitnej kancelárii (RK) alebo si zabezpečiť predaj tzv. svojpomocne?

Pracujem v realitách 10 rokov a za tento čas som sa stretol s rôznymi názormi a rôznymi skúsenosťami pri predaji a s celým procesom predaja. V dnešnej rýchlej dobe je dôležité si služby poskytované dodávateľmi odkomunikovať. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti je odvetvie kde je veľmi dôležitá komunikácia. Určite odporúčam zveriť tento proces skúsenej RK. Viem, že u nás máme stále vžité, čo si neurobíš sám nie je dobré ale predaj nehnuteľnosti je len zdanlivo jednoduchá vec.

V tomto odvetví už neplatí, že si to po domácky vyrobíme ako kosačku alebo iný domáci nástroj aj to si väčšina z nás už radšej kúpi ako by mu malo pri najlepšom len vyraziť poistky v horšom prípade mu zhorí dom. Tu hazardovať s vlastnou nehnuteľnosťou nie je na mieste, ktorá je často krát založená pre banku. Veľa krát klientom radia „ dobrý známi “, že je to jednoduché, že si zmluvy stiahnu z internetu a nepotrebujú nikoho kto im len otvára dvere pri obhliadkach a zoberie si za to províziu. Žiaľ sú aj taký makléri ale našťastie je množstvo takých čo do tejto práce dávajú aj um, ktorý nadobudli nie len praxou ale aj neustálim vzdelávaním sa.

Skúsený maklér Vám vie poradiť ako nastaviť najlepšie trhovú cenu, vie vám transparentne vopred vysvetliť všetky úskalia realitného obchodu a vopred vás oboznámi o celom procese predaja až po odovzdanie predanej nehnuteľnosti. Vždy s vami podpíše zmluvu, osobne sa oboznámi s vašou nehnuteľnosťou a dohodne presnú výšku odmeny. Tak viete kto ako a za čo pre vás pracuje.


Miro PINTE

Váš realitný maklér

Pridaj komentár